از ناموجود
رزرو آنلاین

تور طبس، بند شاه عباسی تا ازمیغان

خوزستان
بدون امتیاز

مدت زمان

3.5 روز

نوع تور

تور ویژه

اندازه گروه

25 نفر

زبان

___

این سفر در یک نگاه

اگر دنبال طبیعت خاص و پر از تضاد در ایران هستید، طبس می‌تواند یکی از انتخاب‌های جذاب باشد. طبس سرزمینی پر از شگفتی و غافلگیری است که طبیعتی منحصربه‌فرد دارد؛ آبادی‌هایی که در دل کویر متولد شده‌اند، پلیکان‌هایی که در شهر خانه دارند، پرتقال‌هایی که زیر درختان نخل جای خوش کرده‌اند و چشمه‌های آب گرمی که حیات بخش خشکی‌های روزگار آن حوالی‌اند. اگر قصد سفر به طبس را دارید در تور طبس تا ازمیغان همراه ما باشید.

تاریخ‌های موجود

 • سه‌شنبه، ۱۴ تا جمعه، ۱۷ دی ۱۴۰۰
 • این تور بهمن ماه نیز اجرا می شود که تاریخ اجرای آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

درجه سختی۱ از ۵

جاذبه‌ها

 • پل معلق اهواز
 • مسجد سلیمان مهد صنعت نفت خاورمیانه
 • سایت تاریخی هفت‌تپه
 • مزارع وسیع نیشکر
 • سد دز
 • سازه های آبی شوشتر
 • زیگورات چغازنبیل نخستین اثر ثبت جهانی شده ایران در فهرست یونسکو

برنامه سفر

روز اول: حرکت از تهران به سمت خوزستان

حضور به موقع و حداقل 45 دقیقه قبل از حرکت در سالن ایستگاه راه آهن تهران فرصتی هرچند کوتاه ولی لذت بخش برای آشنایی اولیه با همسفران خواهد بود.بلیط های قطار رفت در همین بازه زمانی توسط لیدرهای تراول آرت تقدیم مسافران خواهد شد. پس از اعلام آمادگی قطار برای پذیرش مهمانان به سمت سکو حرکت کرده و با قطار 4 تخته **** حرکت شبانه خود به سمت خوزستان را آغاز خواهیم کرد. حدودا 90 دقیقه فرصت خواهیم داشت تا در روشنایی روز نظاره گر مسیر ریلی جدید تهران - قم باشیم.

روز دوم: ورود به اهواز و بازدید از مسجدسلیمان مهد صنعت نفت خاورمیانه

در روز دوم حدود ساعت 7:00 به ایستگاه قطار اهواز خواهیم رسید . در آنجا اتوبوس تور برای ادامه سفر منتظر ما خواهد بود.پس از صرف صبحانه و بازدید کوتاهی از یک از معروفترین پل های ایران یعنی پل معلق اهواز به سمت مسجد سلیمان مهد صنعت نفت خاورمیانه حرکت میکنیم. در بازدید از این شهر متوجه خواهیم شد که تاریخ صنعت نفت محدود به چاه شماره یک نیست! تا غروب فرصت خواهیم داشت تا با گوشه هایی از شکل گیری صنعت نفت و نخستین شهر نفتی ایران، آنچه که بود و آنچه که هست آشنا شویم.پس از آن به سمت دزفول حرکت میکنیم، اقامت ما در هتل سه ستاره خواهد بود.

روز سوم: بازدید از دو اثر فهرست جهانی یونسکو

در روز سوم برنامه پس از صرف صبحانه در هتل، از راهی متفاوت به سمت سایت تاریخی هفت‌تپه حرکت خواهیم کرد تا نگاهی به این سایت ۳۵۰۰ ساله دشت خوزستان بیاندازیم. پس از آن با عبور از میان مزارع وسیع نیشکر به سمت زیگورات چغازنبیل نخستین اثر ثبت جهانی شده ایران در فهرست یونسکو خواهیم رفت.
برنامه بعدی ما بازدید از شهر شوشتر و شبکه فوق‌العاده دیدنی سازه‌های آبی شوشتر خواهد بود که اثر ثبت شده ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو به حساب می آید. ناهار را در شوشتر صرف می‌کنیم و بازدیدهای خود را تا غروب آفتاب در این شهر ادامه خواهیم داد و سپس به سمت دزفول باز خواهیم گشت.

روز چهارم: سد دز، شوش و بازگشت به سمت تهران

در این روز پس از صرف صبحانه در رستوران هتل به سمت دریاچه جذابترین سد مخزنی ایران، دز حرکت خواهیم کرد. ساختگاه این سد به گونه ای است که ساخت آنرا با پیچیدگیهای خاص فنی روبرو کرده بود و حاصل سازه ای است که هر بیننده ای، حتی غیر متخصص را به اعجاب و تحسین وامیدارد. پس از بازدید از دریاچه سد به سمت اندیمشک بازگشته و با توجه به فرصت کم و بازدیدهای باقیمانده بلافاصله پس از صرف ناهار به سمت شهر 5500 ساله شوش یکی از اولین شهرهای جهان و سومین اثر ثبت جهانی یونسکو که در این سفر بازدید میکنیم خواهیم رفت و تعدادی از مهمترین آثار این شهر باستانی را بازدید می کنیم. سپس برای بازگشت به تهران به سمت ایستگاه راه آهن خواهیم رفت.

روز پنجم: ورود به تهران

ورود ما به ایستگاه تهران براساس برنامه حدود ساعت 7 صبح خواهد بود. با رسیدن به تهران برنامه ما به پایان خواهد رسید.

شامل می‌شود    شامل نمی‌شود

 • بلیط رفت و برگشت قطار تهران- اهواز- تهران
 • وسیله نقلیه توریستی در اختیار
 • ورودیه ها سه وعده صبحانه
 • دو وعده شام
 • بیمه مسافرتی
 • راهنمای مجرب
 • پذیرایی میان وعده در بین روز
لوازم ضروری

کفش مناسب پیاده روى، کوله سبک، کلاه و عینک آفتابی، لباس گرم، کارت شناسایی، وسایل شخصى و داروهاى ضرورى.

نوع تور

سفرهای چندروزه داخلی

تخفیف‌ها و پیشنهادها

جشنواره

مقصد تور

خوزستان
[gravityform id="1" title="false" description="false"]

نظرات

0/5
بدون امتیاز
بر اساس ۰ دیدگاه
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

ناموجود

مشاوره

ممکن است دوست داشته باشید