از 4.700.000 تومان
رزرو آنلاین

تور خوزستان؛ تاریخ، صنعت، طبیعت

خوزستان
بدون امتیاز

مدت زمان

4 روز و 5 شب

نوع تور

تور ویژه

اندازه گروه

15 نفر

زبان

___

این سفر در یک نگاه

در سفری دیگر با ما همراه شوید برای تجربه ای  متفاوت در سفر به خوزستان. فرصتی استثنایی برای بازدید از  خوزستان، با طبیعت رویایی، مهد تمدن و صنعت.

ویژگی مهم این برنامه چند وجهی بودن آن است به گونه ای که جلوه هایی فوق العاده از طبیعت، تاریخ و صنعت خوزستان را در آن شاهد خواهیم بود.

در این برنامه در کنار طبیعت بهاری خوزستان از سه اثر ثبت جهانی یونسکو  شوش، چغازنبیل و سازه های آبی شوشتر بازدید خواهیم کرد. جذاب ترین سد مخزنی کشور را خواهیم دید و نگاهی کوتاه و متفاوت به نخستین روزهای جنگ خواهیم داشت،  همنشینی بیشه زار و رمل را خواهیم دید و در مضیف عربی پذیرایی سنتی با قهوه را تجربه خواهیم کرد.  همه این موارد همراه با  استفاده از قطار به عنوان وسیله ای راحت و مطمئن برای طی فاصله طولانی تهران تا خوزستان  این برنامه را از تورهای معمول خوزستان متمایز میکند.

تاریخ تور

 • دوشنبه، ۹ اسفند ۱۴۰۰ تا شنبه، ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

اقامتدو شب در کوپه قطار، سه شب هتل
تعداد وعده‌های غذایی4 وعده صبحانه، 4 وعده ناهار
محل حرکتایستگاه راه آهن تهران
مدتچهار روز و 5 شب
زمان حرکت9 اسفند 1400 ساعت 17:15
زمان بازگشت14 اسفند 1400 حدود 5:30
وسیله نقلیه اصلیقطار با کوپه چهار تخته ( 3 نفر در هر کوپه)
وسیله نقلیه محلیاتوبوس توریستی
درجه سختی۱ از ۵

جاذبه‌ها

 • شوش، چغازنبیل و سازه های آبی شوشتر،سه اثر تاریخی فهرست جهانی یونسکو
 • سایت تاریخی و موزه هفت تپه
 • دزفول شهر معماری آجری
 • پل سفید اهواز و کارون
 • طبیعت بهاری خوزستان و کوههای زاگرس
 • سد دز
 • پل کرخه، جنگلهای ام دبس و پذیرایی سنتی در مضیف عربی

برنامه سفر

برنامه سفر
روز اول: حرکت از تهران به سمت خوزستان
ساعت حرکت قطار 17:15 خواهد بود. حضور به موقع و حداقل 45 دقیقه قبل از حرکت در سالن ایستگاه راه آهن تهران فرصتی هرچند کوتاه ولی لذت بخش برای آشنایی اولیه با همسفران خواهد بود.بلیط های قطار رفت در همین بازه زمانی توسط لیدرهای تراول آرت تقدیم مسافران خواهد شد. پس از اعلام آمادگی قطار برای پذیرش مهمانان به سمت سکو حرکت کرده و با قطار 4 تخته البرز رجا حرکت شبانه خود به سمت خوزستان را آغاز خواهیم کرد. حدودا یک ساعت فرصت خواهیم داشت تا در روشنایی روز نظاره گر مسیر ریلی جدید تهران - قم باشیم.
برنامه سفر
روز دوم: ورود به اهواز، بازدید از بند قیر و شوشتر
در روز دوم پس از صرف صبحانه در قطار حدود ساعت 8:30 در ایستگاه قطار اهواز از قطار پیاده خواهیم شد . در آنجا اتوبوس تور برای ادامه سفر منتظر ما خواهد بود. گشتی در شهر اهواز و از جمله بازدید پل سفید برنامه بعدی ما خواهد بود سپس به سمت شوشتر حرکت خواهیم کرد، در میانه راه از محل تلاقی دو شاخه کارون و رود دز و شکل گیری کارون بزرگ بازدید خواهیم کرد. پس از ورود به شوشتر و صرف ناهار ابتدا به بند میزان خواهیم رفت تاتصویری روشنتر از طراحی سازه های آبی شوشتر به دست آوریم و سپس دیگر بخشهای این شگفتی فنی کشور باستانی ایران را بازدید خواهیم کرد.در پایان به هتل محل اقامتمان خواهیم رفت.
برنامه سفر
روز سوم: بازدید از چغازنبیل، هفت تپه و دزفول
در روز سوم برنامه پس از صرف صبحانه در هتل و تخلیه اتاقها، بازدید خوداز شوشتر را تکمیل کرده و برای بازدید از دیگر اثر ثبت جهانی به سمت چغازنبیل خواهیم رفت. پس از آن در کنار مزارع عظیم نیشکر به هفت تپه رفته و از آثار دیدنی و موزه آن بازدید خواهیم کرد. مقصد بعدی ما شهر دزفول میراث دار معماری آجری است و در پایان در هتل سه ستاره در دزفول اقامت خواهیم کرد.
برنامه سفر
روز چهارم: پل کرخه، شوش و جنگل ام دبس
پس از صرف صبحانه در هتل به سمت پل تاریخی کرخه خواهیم رفت و ضمن بازدید از این محل به اهمیت فوق العاده آن در تاریخ ایران پی خواهیم برد. سپس به سمت غرب کرخه رفته و با گذر از کنار ویرانه های ساسانی ایوان کرخه از گذشته این اثر خواهیم شنید. در ادامه به سوی شهر 5500 ساله شوش یکی از اولین شهرهای جهان و اثر ثبت جهانی یونسکو خواهیم رفت و تعدادی از مهمترین آثار این شهر باستانی را بازدید می کنیم. پس از صرف ناهار به سمت غرب و جنگلهای ام دبس که ترکیبی دیدنی از بیشه و رمل است خواهیم رفت. سپس فرصتی جذاب برای تجربه پذیرایی سنتی و صرف قهوه عربی را در مضیف را خواهیم داشت و نهایتا به سوی هتل محل اقامتمان در دزفول باز خواهیم گشت.
برنامه سفر
روز پنجم: سد دز، مسیر راه آهن اندیمشک به تنگ پنج، بازگشت به تهران
در این روز پس از صرف صبحانه در رستوران هتل و تحویل اتاقهایمان به سمت دریاچه جذابترین سد مخزنی ایران، دز حرکت خواهیم کرد. ساختگاه این سد به گونه ای است که ساخت آنرا با پیچیدگیهای خاص فنی روبرو کرده بود و حاصل سازه ای است که هر بیننده ای، حتی غیر متخصص را به اعجاب و تحسین وامیدارد. پس از بازدید از دریاچه سدو در مسیر بازگشت توقفی کوتاه دربام اندیمشک و بوستان جنگلی فدک خواهیم داشت. پس از صرف ناهار به سمت ا ایستگاه راه آهن اندیمشک رفته و با قطار چهار تخته البرز رجا حدود ساعت 16:30 به سمت تهران حرکت خواهیم کرد. دو ساعت باقیمانده تا تاریکی هوا فرصت بسیار مغتنمی برای بازدید از مسیر رویایی راه آهن در کوهستان زاگرس خواهد بود و در این مدت میتوان برخی از زیباترین بخشهای این مسیر را تا ایستگاه تنگ پنج به تماشا نشست.
برنامه سفر
روز ششم: ورود به تهران
به امید خدا حدود ساعت 5:30 به ایستگاه تهران وارد خواهیم شد.

شامل می‌شود    شامل نمی‌شود

 • بلیط رفت و برگشت قطار تهران- خوزستان- تهران
 • وسیله نقلیه توریستی در اختیار
 • ورودیه ها
 • چهار وعده صبحانه، چهار وعده ناهار
 • بیمه مسافرتی
 • راهنمای مجرب
 • پذیرایی میان وعده در بین روز
 • وعده های شام
لوازم ضروری

کفش مناسب پیاده روى، کوله سبک، کلاه و عینک آفتابی، لباس گرم، کارت شناسایی، وسایل شخصى و داروهاى ضرورى.

نوع تور

سفرهای چندروزه داخلی

مدت

تور چند روزه

تخفیف‌ها و پیشنهادها

جشنواره

مقصد تور

خوزستان
[gravityform id="1" title="false" description="false"]

نظرات

0/5
بدون امتیاز
بر اساس ۰ دیدگاه
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از ۰ در کل

نوشتن یک نظر

از 4.700.000 تومان

مشاوره

ممکن است دوست داشته باشید